Майстрині із Рівного перетворюють гільзи та ящики із-під боєприпасів на витвори мистецтва

Майстрині із Рівного перетворюють гільзи та ящики із-під боєприпасів на витвори мистецтва

Майстрині із Рівного перетворюють відстріляні гільзи із артилерійських систем та ящики із-під боєприпасів на унікальні артоб’єкти, пише Успіх in UA.

Так, для створення скрині для зберігання вина художниця Наталія Утюж розфарбувала звичайний ящик з-під боєприпасів у техніці петриківського розпису.

“Уявила собі, згадала творчість письменника Панаса Мирного “Хіба ревуть як ясла повні” і от у мене виникла така уява, що треба створити цього ящика саме із такими волами, на коліщатах”, – розповідає вона.

Задля втіленні ідеї в життя сільський вчитель трудового навчання Анатолій Демчук вирізав із дерева волів.

“Навіть важко сказати, чи це про війну, чи це про мистецтво. Це якось усе разом. Кожен має якусь каплю додати до тої хвилі народної, яка змете оцю чорну орду”, – говорить він.

Рівненські митці перетворили на унікальні артоб’єкти з десяток ящиків та ще стільки ж величезних латунних гільз з артилерійських систем. Розпис на жодному з них – неповторний, повідомляє 5.ua.

“До кожної скрині була розроблена окрема концепція. Увесь проєкт тривав 4 місяці. Завдання було спершу створити ідею, а потім уже фізично долучитися до виконання. Ідеї розробляли близько місяця і поступово виконували”, – каже керівниця художньої студії “Євро-арт” Анна Вітрук.

Робити з військових об’єктів витвори мистецтва задумала керівниця одного з рівненських благодійних фондів. Розповідає, ідея не нова, але допомагає митцям збирати благодійні гроші. Військові ідею підтримали і передали з передової ящики та використані боєприпаси.

“Звернулись до військових, щоб привезли скрині. Думали, привезуть одну – дві, привезли десять і стільки ж гільз. Ми розуміли, що гільзи будуть вазами для підлоги, а скрині – як вийде. А вийшло шедеврально”, – зазначає керівниця благодійного фонду Галина Кульчинська.

Читайте також: У Києві відкрили інсталяцію із зображенням балерини на стріляних гільзах

Військові, які завітали на виставку, кажуть: враження двоякі, адже не уявляли, що такі речі можна застосувати у мистецтві.

“Тут є таке двояке відчуття, тому що я знаю, як його застосовували там, і це, що зараз – це дуже прекрасне нагадування того, що в будь якому випадку війна закінчиться. Це невід’ємна частинка нашого життя. За невеличкою кількістю металу і за деревом стоять насправді кров, збиті пальці, чиїсь втрачені життя”, – каже офіцерка ЗСУ “Мавка”.

Усі витвори мистецтва після виставки планують продати. Найдорожча скриня коштує 50 тисяч гривень, решта – до 25 тисяч. Виручені кошти організатори передадуть Кочубеєвській громаді на Херсонщині, де обстрілами повністю знищено понад сотню будинків. 

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *