Перед тим, як вибрати плівку для ламінування, необхідно докладніше розглянути, як вона може використовуватися. Сьогодні існує кілька основних різновидів ламінації. Кожен з них має свої особливості, переваги та недоліки.
При гарячій обробці плівкове покриття та лист, що ламінується, проходять через нагрівальну пластину ламінатора. Під впливом температури плівка для ламінування закріплюється на папері. Ще один фактор, що впливає на надійне закріплення матеріалу – тиск, через який він стає з паперовим листом одним цілим.
Ламінатор холодного типу застосовують, якщо є ризик того, що дія високих температур пошкодить вироб, який потрібно захистити за допомогою ламінації. Температурна дія при застосуванні даного методу відсутня – у цьому полягає різниця між холодним та гарячим ламінуванням.
Обидва способи активно використовуються практично. Відмінностей як результат немає. Тому вирішити, який ламінатор (холодний чи гарячий) кращий, необхідно після вивчення умов, у яких вони застосовуватимуться. Якщо потрібно ламінувати дисконтні чи банківські картки, варто використати холодний ламінатор. Під час захисту плівкою документів, які не можуть постраждати від тепла, можна застосувати гарячу обробку.
Цікавить, чим відрізняється холодне ламінування від гарячого? Це рівень тиску, що чиниться на документ. При холодній ламінації він вищий.
Особливості пакетної та рулонної ламінації
Це ще одні види ламінації паперу, які активно використовуються на практиці. Рулонне ламінування називають широкоформатним через те, що воно застосовується для захисту великих розмірів. При його застосуванні плівкове покриття подається на папір або картон, що проходять через вали, з двох сторін в один і той самий час.
При пакетній ламінації лист вкладається в готовий пакет відповідного розміру і запаюється. Такий вид ламінування застосовується на виробництвах невеликих обсягів.
Як використовувати?
При використанні потрібно знати, як правильно ламінувати папір. Для цього потрібно увімкнути ламінатор у необхідному температурному режимі. Слідкуйте за індикатором – він покаже, коли потрібно вкласти плівку та папір у апарат. Запаяний край потрібно розташувати так, щоб він був спрямований уперед. Після того, як документ пройде через вали один раз, потрібно натиснути кнопку реверсу.
Не знаєте, як користуватись плівкою для ламінування в холодному режимі? Це ще простіше. Для цього необхідно охолодити ламінатор, якщо він використовувався у гарячому режимі. Якщо ж він вперше вмикається, варто перевести пристрій у холодний режим.
Залишити відповідь