В Ізраїлі знайшли фрагменти черепів віком 140 тисяч років, які належали невідомому виду людини

На Київщині військові виявили давньоруський могильник


Археологи виявили в Ізраїлі два фрагменти черепа, які можуть належати до раніше невідомої популяції стародавніх гомінінів, пише Успіх in UA.

Знахідка була зроблена на археологічній ділянці Нешер Рамла, розташованій між Тель-Авівом і Єрусалимом.

Фрагменти, права тім’яна кістка і майже повна нижня щелепа, не схожі на будь-які інші скам’янілості, які були знайдені раніше. Дослідники вважають, що вони належать до пізньої популяції Homo, яка жила 140 000-120 000 років тому, повідомляє life-ukr.uaportal.com.

Унікальна особливість скам’янілостей з Нешер Рамла полягає в тому, що вони поєднують в собі неандертальські і архаїчні людські риси. Тім’яна кістка має “архаїчні” риси, відмінні від ранніх і недавніх Homo sapiens, а щелепна кістка — суміш архаїчних і неандертальських характеристик. Ця гібридна природа дає підстави припускати, що цей вид може бути відсутньою ланкою, яка представляє одного з останніх спільних предків неандертальців і людей.

Читайте також: В Австрії генетики знайшли предків “крижаної людини”

Крім того, скам’янілості з Нешер Рамла свідчать про те, що ці гомініни мали довгу і динамічну історію взаємодії з Homo sapiens. Завдяки генетичному і культурному обміну ці популяції залишили незгладимий слід одна на одній. Археологічні знахідки з цього місця вказують на важливе перехрестя між Африкою і Євразією, що додає ваги важливості цьому відкриттю.

Не всі експерти згодні з тим, що знахідка з Нешер Рамла є революційною. Палеоантрополог Джон Хокс пропонує альтернативне пояснення, припускаючи, що скам’янілості можуть бути пов’язані з денисовцями, ще однією архаїчною популяцією гомінідів. Хокс наголошує на необхідності бути обережним, визнаючи складність інтерпретації даних з часового проміжку в 400 000 років.

На сьогодні справжня природа скам’янілостей з Нешер Рамла залишається невідомою. Майбутні дослідження відіграватимуть вирішальну роль у розгадці цієї загадки, проливаючи більше світла на складне полотно людської еволюції.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *