В італійському замку знайшли приховані ходи, створені за ескізами Леонардо да Вінчі

Вчені встановили, ким була мати Леонардо да Вінчі


Італійські дослідники з Міланського політехнічного університету провели геофізичне сканування стін замку Сфорца в Мілані та виявили в стінах заховані проходи, створені, ймовірно, за ескізами Леонардо да Вінчі, пише Успіх in UA.

Для цього вчені застосували передові технології, включно з сучасними георадарами, які допомогли виявити ці приховані ходи.

Італійські вчені звернули увагу на те, що на малюнках геніального художника та інженера епохи Відродження Леонардо да Вінчі зображені конструкції, які дивовижним чином нагадують таємні ходи, виявлені у замку. Ця середньовічна фортеця, побудована у XV столітті, слугувала не лише захисною спорудою, а й офіційною резиденцією місцевих правителів, повідомляє planetanovosti.com.

Дослідники припускають, що деякі з нововиявлених підземних тунелів мали стратегічне військове призначення. Проте один із ходів, за їхніми припущеннями, вів прямо до сусідньої церкви. Археологи вважають, що ним користувався сам герцог Людовіко іль Моро, який таємно відвідував могилу своєї дружини Беатріче д’Есте, похованої у храмі.

Легенди про приховані проходи замку передавалися з покоління в покоління, однак довгий час існування цих проходів залишалося непідтвердженим. Додатковий інтерес викликали малюнки Леонардо да Вінчі, який, ймовірно, був добре обізнаний про ці таємні маршрути. Він був не тільки придворним художником, а й талановитим інженером та архітектором, тому міг брати участь у розробці цих ходів.

Сучасні технології дозволили дослідникам довести, що хоча б один із таких проходів дійсно існував – саме той, який зображений у кресленнях Леонардо. Науковці переконані: фортеця приховує ще чимало таємниць, а під її стінами, можливо, ховаються інші, досі невідомі ходи.

Читайте також: Вчені помітили загадкову деформацію документів Леонардо да Вінчі

Нове відкриття стане основою для створення цифрового двійника замку. Завдяки передовим методам 3D-моделювання дослідники отримають змогу не лише відтворити сучасний вигляд фортеці, а й зазирнути в її минуле, щоб відновити архітектурні елементи, які зникли з плином часу.

Професор Франко Гуццетті, який керує цим проєктом, зазначив, що цифрова модель допоможе детально вивчити історію замку, а також відкрити нові аспекти його конструкції, які раніше були недоступні для науковців. Відтак дослідження може привести до ще більш значущих відкриттів у майбутньому.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *