У давньоримському місті Аквілея, Італія, археологи розкопали християнську базиліку візантійського стилю, пише Успіх in UA.
Розташоване на північному сході країни, це історичне місце здавна приваблювало дослідників своїми зв’язками з Римською імперією.
Аквілея, заснована у 181 році до н. е. як військова колонія, згодом відігравала значну роль у ранньохристиянську епоху, попри те, що протягом століть зазнавала спустошень від навал і стихійних лих, повідомляє focus.ua.
Нещодавні розкопки під керівництвом Австрійського археологічного інституту (ÖAW) виявили залишки базиліки, що стало першою масштабною спорудою, розкопаною в цьому районі після десятиліть інтенсивних археологічних досліджень. Експерти вважають, що базиліка датується періодом правління імператора Юстиніана I, а саме першою половиною VI століття.
Її дизайн відображає сильний вплив Східної Римської імперії, з трьома апсидами та орієнтацією на південний схід, що символічно спрямовує базиліку на Константинополь і Єрусалим. За словами Стефана Гро з ÖAW, подібні архітектурні стилі виявили в таких регіонах, як Вифлеєм, узбережжя Лікії та Дуррес в Албанії, що свідчить про зв’язок Аквілеї з ширшим візантійським світом.
Читайте також: У Болгарії знайшли загадковий християнський амулет
Це відкриття свідчить про роль Аквілеї як культурного та релігійного центру під час спроб Юстиніана відвоювати Верхню Італію у готів-аріан. Попри відкриття, Аквілея залишається одним з найбільших нерозкопаних римських міст і має статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Залишити відповідь