Під час розкопок у монастирі на горі Арріаунді у Північній Іспанії археологи виявили вівтар римської епохи, присвячений давньому баскському божеству Ларрахе, пише Успіх in UA.
Ця знахідка, датована I століттям н. е., має важливе значення для вивчення релігійних практик васконів, одного з найзагадковіших народів Європи.
Цей вівтар є одним із чотирьох відомих вівтарів, присвячених Ларрахе, але він виділяється як єдиний зразок, знайдений під час археологічних розкопок. Артефакт виявили на дні колодязя на території монастиря Донезтебе. Під час дослідження артефакту вчені знайшли напис, повідомляє focus.ua.
Присвята на вівтарі зроблена жінкою, на ім’я Валерія Вітелла, і в ній ідеться: “Валерія Вітелла виконує свою обітницю Ларрахе вільно і заслужено”.
Читайте також: В Італії знайшли мармурову статую Аполлона віком майже 2000 років
Гора Арріаунді, заселена людьми від римської епохи до сучасного періоду, знаходиться в долині річки Гуліна, недалеко від Памплони. Захищений південний мис і вид на басейн Памплони, зробили її важливим місцем впродовж всієї історії, на що вказують залишки римської інфраструктури та пізніший монастир, присвячений Святому Стефану.
Про Ларрахе відомо небагато. Про поклоніння божеству свідчать лише три інші вівтарі. Північне розташування цієї знахідки розширює відоме географічне поширення поклоніння цьому загадковому божеству.
Залишити відповідь