Археологи виявили в печері Мололо в Індонезії найдавніші відомі свідчення заселення людьми тихоокеанського регіону, датовані понад 55-50 тисяч років тому, пише Успіх in UA.
Низка артефактів також вказала і яким шляхом, найімовірніше, люди дісталися Папуа-Нової Ґвінеї та Австралії — з Азії через острови Борнео та Сулавесі, повідомляє nauka.ua.
У печері Мололо науковці знайшли артефакт із деревної смоли з обробленими кутами, який є найдавнішим відомим використанням смол нашим видом за межами Африки. Імовірно, його використовували як паливо для вогнища, хоча точно підтвердити це або вид дерева, з якого отримали смолу, не вдалося.
Читайте також: Вчені з’ясували, як стародавні люди покинули Африку та заселили увесь світ
Аналіз решток тварин на цьому ж місці показав, що ранні поселенці полювали на дрібних місцевих тварин у тропічних лісах і, можливо, транспортували морські ресурси з узбережжя. Це дослідження надає важливі докази того, як люди адаптувалися до життя на невеликих островах і в тропічних лісах. Воно допомагає зрозуміти процес появи культурних та біологічних особливостей, який розпочався, коли наш вид розселявся по планеті і почав освоювати нові середовища проживання.
Залишити відповідь