Вчені знайшли гігантське кладовище слонів в Індії, пише Успіх in UA.
Згідно з дослідженням, люди ласували істотами розміром з мамонта 300 000 років тому.
Останки одного з найбільших ссавців, які коли-небудь ходили на Землі – палеолоксодона (Palaeoloxodon) викопали з кар’єру в Пампоре. Знайшли добре збережений гігантський череп слона з прямим бивнем, а також цілу схованку скам’янілостей і кам’яних знарядь, якими користувалися давні люди, повідомляє obozrevatel.com.
Розломи в черепі слона дали вченим рідкісну можливість зазирнути всередину. Дослідники змогли визначити, що причиною смерті звіра була хвороба.
“Коли ми зазирнули в пошкоджену частину, побачили всередині щось дивне. Череп слона має багато повітряних проміжків, які роблять голову легшою, але кістки вздовж пазух носа розрослися в аномальну, губчасту структуру. Це вказує на те, що він страждав на синусит, можливо, через інфекцію, що поширилася з іншої частини тіла, або через важке респіраторне захворювання. Це могло призвести до смерті”, – наголосив дослідник еволюції людини з Музею природної історії Саймон Парфітт.
Проте знайдені в кар’єрі кам’яні знаряддя праці та зламані кістки слона свідчать про те, що й люди могли бути причетні до його смерті.
Згідно з дослідженням, люди ласували істотами розміром з мамонта 300 000-400 000 років тому.
Читайте також: Вчені з’ясували, через що можуть вимерти африканські слони
Доктор Парфітт сказав, що, можливо, стародавні люди розбивали кістки важким камінням, щоб дістатися до поживного кісткового мозку всередині.
“Враховуючи розмір цих тварин і відносно невеликий розмір людських груп, малоймовірно, що вони змогли б повністю обробити цього слона до того, як він почав гнити. Це означає, що люди, ймовірно, відрізали найкращі шматки м’яса, а не розбирали тушу”, – припустив науковець.
За словами Саймона Парфітта, це відкриття привернуло увагу археологів до цього індійського регіону. Тож науковці тепер уважніше шукають тут нові місця з останками слонів.
Залишити відповідь