Під час розкопок приблизно за 900 км на південний захід від Нью-Делі в Індіъ було знайдено залишки поселення віком 2800 років, пише Успіх in UA.
Зокрема, фахівці зазначили, що виявлене поселення датується 800 роком до нашої ери.
За словами дослідників, нова знахідка продемонструвала наявність семи культурних етапів. Таким чином, отримані дані свідчать про те, що «темний вік» був міфом і що культури постійно існували в регіоні без повного знищення протягом останніх 5500 років, повідомляє arkeonews.net.
Темний вік відноситься до періоду часу між крахом цивілізації долини Інду та появою залізного віку.
«У кількох глибоких траншеях виявили свідчення семи культурних етапів (періодів), а саме: маурійського, індо-грецького, індо-скіфського або Шака-Кшатрапського, Індуїсти-Соланкі, Султанат-Моголь (Іслам) до Гаеквада-Британського колоніального правління, і історія продовжується зараз. Під час наших розкопок було виявлено один із найдавніших буддійських монастирів», – зауважив один із дослідниківі.
Археолог Абхіджит Амбекар додав, що археологічні артефакти, які вони знайшли, включали кераміку, мідні, золоті, срібні та залізні предмети та браслети складного дизайну. Він також додав, що були знайдені форми для монет грецького царя Апполлодатуса часів індо-грецького правління у Ваднагарі.
Читайте також: В Еквадорі археологи виявили найбільші 2500-річні стародавні поселення
Він також стверджував, що виявлені останки роблять Ваднагар найстарішим живим містом в межах одного укріплення, розкопаного досі в Індії.
«Найперший період заселення Ваднагара розпочався щонайменше протягом 800 років до нашої ери, тобто у період раннього залізного віку або, можливо, пізнього ведичного періоду, що передує як буддизму, так і джайнізму. Цей період продовжується в правлінні Маур’їв і закінчується його падінням приблизно в 150 році до нашої ери. Після падіння імперії Гупти по всій Індії відбулася масштабна деурбанізація, висихання водойм, голод і скорочення населення», – сказав доктор Аніндя Саркар, професор геології та геофізики.
Ці знахідки дають цінну інформацію про різноманітні культурні та історичні шари Ваднагара, підкреслюючи його значення як центру цивілізації протягом століть.
Залишити відповідь