Дослідники виявили найбільші 2500-річні стародавні міста в Амазонці, які ховалися протягом тисячоліть за пишною рослинністю, пише Успіх in UA.
Поселення були з’єднані між собою розгалуженою мережею доріг.
Так, фахівці опублікували опис найбільшого та найстарішого поселення Еквадору.
Міжнародне дослідження розкриває мережу міст-садів уздовж річки Упано в Еквадорі, що датуються 500 роком до нашої ери. Це найстаріша та найбільша міська мережа в Амазонії, повідомляє arkeonews.net.
Часто вважають, що тропічні ліси Амазонки були практично недоторканими людьми до того, як італійський дослідник Христофор Колумб досяг Америки в XV столітті.

Однак перші європейці повідомили, що бачили в регіоні багато ферм і міст. Іспанець Франсіско де Орельяна наприкінці 1541 року вирушив із східних передгір’їв Еквадорських Анд з кількома десятками людей в дивовижну річкову подорож, яка мала провести їх із заходу на схід через увесь континент Південної Америки. закінчуючи Атлантичним океаном через річку Амазонку. Гаспар де Карвахаль, громадянин Домініканської Республіки, писав про небезпечну 10-місячну експедицію, під час якої він потрапив у засідку з боку корінного племені та втратив око через стрілу.
У розповіді під назвою «Descubrimiento del rio de las Amazonas» («Відкриття річки Амазонка») Карвахаль зобразив густонаселені береги річок і те, що нагадують міста.
Ці звіти, які давно відкидалися, в останні десятиліття були підтверджені відкриттями стародавніх земляних укріплень і оброблених фермерами ґрунтів. За одними оцінками, доколумбове населення Амазонки досягало 8 мільйонів.
Місцевість лежить у тіні вулкана, який створив багаті місцеві ґрунти, але також міг призвести до руйнування поселень.
«Це старіше за будь-яке відоме нам поселення в Амазонці. Ми маємо європоцентричний погляд на цивілізацію, але це показує, що ми повинні змінити наше уявлення про те, що таке культура та цивілізація», — каже професор Стівен Ростейн, керівник відділу досліджень у Національному центрі наукових досліджень у Франції, який керував дослідженням.
Фахівець залишився і під враженням від розмірів знайдених міст.
«Ці поселення набагато більші, ніж інші в Амазонці. Їх можна порівняти із поселеннями майа», — каже Стівен Ростейн.
Місто було побудоване приблизно 2500 років тому, і люди жили в ньому до 1000 років. Більше того, ці міста також старші за інші доколумбові міста, виявлені в Амазонці. Чому зникли люди, які їх будували, незрозуміло.
Зокрема, технологія LiDAR виявила 6000 прямокутних платформ розміром приблизно 20 м (66 футів) на 10 м (33 фути) і висотою 2-3 метри. Вони були розташовані групами по три-шість одиниць навколо площі з центральною платформою.

Вчені вважають, що багато з них були будинками, але деякі використовувалися для церемоній. Один комплекс, у Кіламопе, включав платформу розміром 140 м (459 футів) на 40 м (131 фут). Вони були побудовані шляхом врізання в пагорби та створення платформи землі на вершині. Мережа прямих доріг і стежок з’єднувала багато платформ, у тому числі одну, яка простягалася на 25 км (16 миль).
Доктор Дорісон сказав, що ці дороги були найбільш вражаючою частиною дослідження.
«Мережа доріг дуже складна. Вона простягається на величезну відстань, все пов’язано. І є прямі кути, що дуже вражає», – каже він, пояснюючи, що набагато важче побудувати пряму дорогу, ніж ту, яка вписується в ландшафт.
Вчені також виявили дамби з канавами по обидва боки, які, на їхню думку, були каналами, що допомагали керувати надлишком води в регіоні.
Читайте також: У Греції археологи знайшли рідкісний скарб VI-III століть до нашої ери
Дослідники вперше знайшли докази існування міста в 1970-х роках, але це перший випадок, коли комплексне дослідження було завершено після 25 років робіт.
«Це змінює те, як ми бачимо амазонську культуру. Більшість людей уявляють невеликі групи, ймовірно, оголених людей, які живуть у хатинах і розчищають землю – це показує, що стародавні люди жили в складних міських групах», – каже співавтор дослідження Антуан Дорісон.
Археологи поєднали наземні розкопки з оглядом території площею 300 квадратних кілометрів (116 квадратних миль) за допомогою лазерних датчиків, встановлених на літаку, щоб ідентифікувати залишки міста під густою рослинністю та деревами.
Залишити відповідь