Палеонтологи виявили на південному сході Австралії понад 20 слідів динозаврів крейдяного періоду, що свідчать про можливе гніздування полярних рептилій, пише Успіх in UA.
Крейдяний період, що тривав від 145 до 66 мільйонів років тому, характеризувався теплішим кліматом, і Південний полюс був частиною великої суші, вкритої лісами. Тоді ця територія, що нині є Австралією, мала сприятливі умови для існування різних видів динозаврів. Проте свідчень їхнього перебування у вигляді слідів було знайдено небагато, що пояснюється особливостями осадконакопичення та впливом водних потоків на збереження відбитків, повідомляє cikavosti.com.
Нещодавні знахідки, зроблені у формації Вонтхаггі, включають понад 20 трипалих слідів динозаврів, залишених як великими хижаками, так і меншими птахоногими орнітоподами. Сліди, знайдені в чотирьох прибережних місцях між 2020 та 2022 роками, охоплюють період між 120 і 128 мільйонами років тому. Більшість із них належить великим тероподам, двоногим хижим динозаврам, довжина стегон яких могла сягати двох метрів.
Читайте також: У Мексиці знайшли новий вид динозаврів-качкодзьобів, які жили понад 70 млн років тому
Особливо цікавими є знайдені ланцюжки слідів різних розмірів, що вказують на можливе гніздування та вирощування потомства динозаврів у полярних районах. Це перший такий доказ для цього регіону, і він підтверджує, що динозаври не мігрували в тепліші регіони на зиму, а могли залишатися в полярному середовищі цілий рік.
Залишити відповідь