Вчені з’ясували, що клопів до Англії могли завезти римляни, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на сторінці world_of_archeology в Instagram.
Археологи, що вивчали руїни римського гарнізону Віндоланд, розташованого в Нортумберленд на північному сході Англії, виявили серед розкопаного матеріалу залишки двох постільних клопів. Знахідка зроблена 24-річною студенткою Кеті Уайз Джексон, яка проводила дослідження в галузі археентомології, у найнижчих шарах пам’ятника.
Два панцири комах датуються приблизно 100-м роком нашої ери і, судячи з усього, належали Cimex lectularius – тим самим кровососним створінням, які дошкуляють людям протягом багатьох тисячоліть. Хоча подібні знахідки робилися на римських пам’ятниках і раніше, знайдені два клопи – найдавніші на території Британії.
“У римлян репутація надзвичайно охайних людей, тому цікаво знайти комах, які цьому суперечать”, – говорить Кеті Джексон.
Дослідники, які вивчають залишки стародавніх комах, отримують таким чином цінну інформацію про торгові шляхи, зберігання продуктів харчування, гігієну та утилізації відходів. Повідомляється, що крім клопів, археоентомологи виявили у Віндоланді залишки жуків гнойовиків.
Читайте також: Науковці визначили справжнє походження тарганів
Вважають, що клопи прибули до Британії у солом’яних матрацах, подібно до того, як зараз вони подорожують у багажі та білизні.
«Римляни привозили із собою велику кількість одягу, соломи, зерна, коли розбивали свої табори. Тож це чудова нагода для клопів подорожувати «автостопом»», – пишуть дослідники.
Втім, цілком можливо, що постільні клопи дошкуляли бриттам і до римського періоду, просто поки що їх сліди не потрапили на очі археологам.
Залишити відповідь