У Великобританії знайшли 2000-річні артефакти, які говорять про мир між римлянами та кельтами

У Великобританії знайшли 2000-річні артефакти, які говорять про мир між римлянами та кельтами


На об’єкті культурної спадщини Грінфілд-Веллі у Флінтширі, Англія, археологи виявили артефакт, що датується пізнім залізним віком, пише Успіх in UA.

Ця знахідка свідчить про співіснування кельтського клану з цього регіону з римлянами.

Під час розкопок у Парку спадщини Грінфілд-Веллі виявили вуздечку, якій, за оцінками, близько 2 000 років. Цей артефакт знайшли серед залишків поселення, яке, схоже, продовжувало існувати і в ранньоримський період, демонструючи період співіснування між місцевими британцями і прибулими римлянами. Плем’я кельтів, яке займало території, багаті на свинець і срібло, ймовірно, відіграло вирішальну роль у розвитку римської промисловості в Британії, повідомляє focus.ua.

Кріс Метьюз, старший археолог проєкту “Хенеб” з Валлійського археологічного фонду, очолив команду розкопок. Під час тритижневих розкопок, в яких брали участь 40 членів команди, вдалося знайти глиняний посуд, вогнище та ряди ям, що сприяло детальнішому розумінню історичного значення цього місця.

Метьюз наголосив на важливості знахідки, зазначивши, що вона допомагає заповнити прогалини в знаннях і дає чіткіше уявлення про минуле регіону, зокрема, про відносини між місцевими племенами і римлянами.

У Великобританії знайшли 2000-річні артефакти, які говорять про мир між римлянами та кельтами

Відкриття вуздечки зробив 17-річний Едвард Вітбі, чий інтерес до археології ще більше розпалила ця знахідка. Вітбі описав момент, коли він виявив артефакт, згадуючи хвилювання від відкриття чогось такого давнього і унікального.

Читайте також: У Великобританії вивчають 2000-річні хірургічні інструменти, які належали римлянам

Ці нещодавні розкопки ґрунтуються на результатах аналогічних розкопок минулого року, під час яких вдалося виявити пряжку ременя вікінгів X століття. Бренда Гарві, голова Фонду Грінфілд-Веллі, висловила ентузіазм з приводу цих відкриттів, зазначивши, що вони додають нові виміри до історії регіону і, ймовірно, привернуть більше відвідувачів до цього місця.

Розкопки не лише збагатили історичний наратив Флінтширу, але й надали можливості для покращення освітніх експозицій та залучення громадськості. Радник Ради графства Флінтшир Девід Хілі відзначив позитивний вплив фінансування UKSPF, заявивши, що воно дозволило Грінфілд-Веллі розширити свої пропозиції та залучити більше відвідувачів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *