Археологи виявили римський глиняний театральний квиток, фігурку Афродіти та фігуру Тірса під час розкопок у стародавньому місті Прусіас ад Гіпіум, що розташоване в регіоні Конуральп на північному заході Туреччини, пише Успіх in UA.
Стародавнє місто, яке називають “Ефесом західного Чорного моря”, раніше було відоме як “Гіпіос” та “Кіерос”. Воно було захоплене Прусієм І Віфінським, на честь якого місто й отримало свою назву. Пізніше віфінці передали королівство римлянам, під владою яких місто ще більше розквітло, повідомляє vsviti.com.ua.
Місто, засноване у 3 столітті до нашої ери, пережило численні землетруси протягом століть, але його древній театр досі зберігає свою структурну цілісність. Театр, відомий серед місцевих жителів як “40 Басамаклар”, має напівкруглу глядацьку зону розміром 100 на 74 метри, сходи, прикрашені фігурами левових кігтів, склепінчасті проходи та сцену.
Розкопки, які розпочалися п’ять років тому, проводяться під керівництвом Дирекції музею Конуралп та за підтримки муніципалітету Дюздже. Роботи тривають безперервно протягом усього року за схваленням Генеральної дирекції культурної спадщини та музеїв.
Читайте також: У театрі Великобританії знайшли таємні двері до гримерки Шекспіра
За словами мера Дюздже Фарука Озлю, близько 80% театральної зони вже розкопано, виявлено численні історичні артефакти. Планується, що після реставрації древній театр стане культурно-мистецьким центром місткістю 10 000 осіб, і вже наступного року його планують відкрити для туристів.
Залишити відповідь