У Туреччині знайшли найдавніше дитяче брязкальце у світі

У Туреччині знайшли найдавніше дитяче брязкальце у світі


Керамічну іграшку, що містить дрібні камінці, виявили у 2014 році археологи з Університету Анкари, які проводили розкопки стародавнього городища Кюльтепе в турецькій провінції Кейсері, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці world_of_archeology в Instagram.

4000 років тому, у бронзовому віці Кюльтепе був містом, в якому мешкало 70 000 осіб – ассирійські торговці та місцеве анатолійське населення. Тут знаходилася столиця давнього царства Каніш, центр мережі ассирійських торгових колоній, що тяглася від Єгипту та Кавказу до Середньої Азії та долини Інду. Місцеве олово та шерсть торговці вимінювали на привізні предмети розкоші, продукти харчування, спеції та тканини.

Систематичні розкопки великого пагорба Кюльтепе ведуться з 1948 року, діаметр пам’ятника понад 2 кілометри. Тут знайдено понад 13 тисяч клинописних табличок давньоассірійською мовою – найдавніших в Анатолії. Деякі були укладені в глиняні конверти з циліндричними печатками. Численні знахідки та тексти свідчать про розвинену торгівлю. Серед примітних речей – глиняні посудини для пиття у формі тварин, а також статуетки з алебастру. Знайдено багато предметів побуту – посуд, кухонне начиння, меблі.

Читайте також: У Німеччині знайшли фігурку коня з кістки мамонта віком понад 35 тисяч років

Очевидно, що в місті жили не тільки дорослі, а й діти, проте дитячі речі трапляються археологам нечасто. Одна з таких чудових знахідок – глиняна порожня іграшка з галькою всередині. Якщо струснути виріб, можна почути звук, який розважав якесь немовля тисячі років тому. За словами археологів, це тріск, який нічим не відрізняється від звуків добре відомих нам дитячих брязкальців.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *