У Туреччині знайшли 2100-річну голову статуї богині здоров’я

У Туреччині знайшли 2100-річну голову статуї богині здоров'я


Під час розкопок у стародавньому місті Лаодикея в Памуккале на південному заході Туреччини була знайдена 2100-річна голова статуї богині Гігієї (Здоров’я), пише Успіх in UA.

Лаодикея було найвідомішим і найвпливовішим містом у І столітті до нашої ери. Залишки міста датуються цією епохою.

У стародавніх джерелах місто називалося «Лаодикея на краю Ліка». Згідно з іншими стародавніми джерелами, місто було засноване Антіохом II у 263-261 рр. до н.е. і назване на честь дружини Антіоха. Римляни зробили місто центром Кібіра (Голхісар-Хорзум) через географічне розташування.

Воно охоплює найбільший стадіон в Анатолії, два театри, чотири лазні, п’ять агор, п’ять фонтанів (німфеїв), довгі вулиці з колонадами, храми та безліч церков, повідомляє arkeonews.net.

Місто часто страждало від землетрусів, а в 494 році нашої ери потужний землетрус серйозно скалічив місто. Наступний землетрус між 602-610 рр. і зростання загрози арабських набігів призвели до остаточного залишення міста.

У Туреччині знайшли 2100-річну голову статуї богині здоров'я

Розкопки в стародавньому місті Лаодикея проводяться під наглядом викладача кафедри археології Університету Памуккале, професора д-ра Челала Шімшека, який продовжує працювати під керівництвом президента.

Джелал Шімшек поділився інформацією про виявлення голови 2100-річної статуї у соціальних мережах із поміткою «Зустріч Сонця та Гігієї з нами в Лаодикеї через 2100 років».

Читайте також: Вчені з’ясували, чому більшість давньоримських і давньогрецьких статуй не мають носів

Гігія була давньогрецькою богинею здоров’я. Вона дала назву філософії гігієни. Гігія була юною богинею, донькою та головною помічницею Асклепія, бога медицини. Вона відповідала за чистоту і відала, як прожити довге життя (профілактична медицина).

У класичній скульптурі її часто зображували, як таку, що тримає або годує велику змію (символ медицини Асклепіон) на руках. Статуї Гігеї були встановлені у всіх основних лікувальних центрах, розташованих у храмах Асклепія. Її основні храми були в Епідаврі, Коринті, Косі та Пергамоні.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *