У Саудівській Аравії знайшли лавові трубки, в яких протягом 7 тисяч років жили люди

У Саудівській Аравії знайшли лавові трубки, в яких протягом 7 тисяч років жили люди


Міжнародна група археологів виявила цілий розсип цінних знахідок, які розповідають про спосіб життя стародавніх людей, які мешкали на території Саудівської Аравії, пише Успіх in UA.

Мережа печер, що є лавовими трубками, використовувалася регулярно як місце проживання для великої кількості наших предків протягом приблизно 7 тисяч років, починаючи з позначки 10 тисяч років тому. 

Печера Умм-Джирсан довжиною півтора км сформувалася потоком лави і виявилася зручним природним притулком для давніх людей. Тут були знайдені фрагменти одягу, оброблені дерев’яні деталі, уламки кам’яних конструкцій та предмети з каменю, які могли бути примітивними знаряддями праці. Також археологи знайшли безліч кісток тварин, як похованих, так і складених у своєрідні сміттєві ями, повідомляє speka.media.

Аналіз людських останків, знайдених у печері, показує, що протягом тисячоліть її мешканці вживали багато білка. При цьому неухильно зростало споживання рослин, характерних для оаз, розташованих неподалік. Це свідчить про те, що соціальні та економічні зв’язки давніх людей поступово розросталися.

Читайте також: В Ефіопії знайшли докази виживання людей після виверження супервулкану 74 000 років тому

Ці відкриття доповнюють більш ранні дослідження, які передбачали, що такі печери також використовувалися скотарями як місце відпочинку, коли вони переміщалися між оазами. Так створювалися умови для торгівлі.

Використання печер скотарями підтвердили й нещодавно знайдені наскельні малюнки. На них зображена велика рогата худоба, кози та вівці. Археологи розраховують виявити в Умм-Джирсані та інших подібних печерах ще чимало свідчень, які розкажуть про побут і життя давніх людей оскільки матеріал у таких місцях менше схильний до згубного впливу сонця та вітрів.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *