У Південній Африці знайшли маленького дракона

У Південній Африці знайшли маленького дракона


У пустельних регіонах Південної Африки мешкає унікальна рептилія, зовні схожа на маленького дракона, пише Успіх in UA.

Коли броненосцева ящірка стикається з небезпекою, вона згортається в кільце та кусає свій хвіст. За таку поведінку вчені дали їй назву Ouroborus cataphractus, що перекладається як “захищений уроборос”.

Ця поведінка надає мініатюрному дракончику відмінний захист від пустельних хижаків. Його тіло вкрите міцними шипованими лусочками, які утворюють своєрідний панцир. Коли ящірка згортається в кільце, вона робить свій живіт недоступним для хижаків, повідомляє planetanovosti.com.

Проте ця особливість — не єдина відмінність цього виду ящірок. На відміну від більшості рептилій, броненосцева ящірка не відкладає яєць, а народжує живих малят. Живонародження — енергозатратний процес, але він оберігає потомство від небезпек довкілля, таких як нестерпна спека та хижаки.

Після народження дитинчат самка може їх підгодовувати, що є вкрай рідкісним явищем серед рептилій і більше характерно для ссавців і птахів.

Сучасні уробороси проживають у тріщинах скель, збираючись у великі групи по кілька десятків особин. Вони виходять назовні лише для полювання на комах та щоб поніжитися під сонцем.

Читайте також: Науковці встановили, чи існували насправді дракони

Незважаючи на те, що ці ящірки добре адаптувалися до суворих умов, вони, на жаль, опинилися на межі вимирання. Їхня подібність до драконів приваблює людей, які хочуть утримувати цих істот як домашніх улюбленців.

Вид внесено до Червоної книги МСОП зі статусом “близький до вразливих”. Вивезення броненосцевих ящірок за межі Південної Африки заборонено без спеціального дозволу. Однак у країні все ще процвітають браконьєрство та контрабанда, що ставить під загрозу існування популяції цих ящірок.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *