Нещодавно археологи виявили великий курган бронзової доби, оточений кремаційними похованнями залізного віку в Петерсхаген-Віндгаймі, пише Успіх in UA
На цьому місці дослідники знайшли багато кремаційних урн віком 2 000 років.
“Ми дізналися завдяки аерофотознімкам, що тут, найімовірніше, є приховане в землі місце поховання, — пояснює доктор Свен Шпіонг, керівник філії LWL Археології в Білефельді. — Зовнішня межа кургану і круглого рову була помітна серед рослинності”.
Цей курган, що датується бронзовим віком, слугував орієнтиром для представників культури нінбурзької групи під час розміщення урн, повідомляє focus.ua.
Під час розкопок дослідники виявили кремаційні поховання і похоронні вогнища, які датуються періодом з II століття до н. е. до кінця I століття до н. е. Для цих знахідок пізніше проведуть радіовуглецевий аналіз, щоб встановити для них точний вік.
Себастьян Дювель з LWL Archaeology зазначає, що пам’ятники, видимі протягом століть, слугували центральними елементами поховань VII-V століть до н. е. і II-I століть до н. е. Ці відкриття демонструють великий поховальний ландшафт з десятками курганів і прилеглих поховань уздовж Вестфальського Середнього Везера.
Читайте також: На Хмельниччині почалися дослідження стародавнього кургану
Залишити відповідь