У Німеччині знайшли 1500-річний складний стільчик

У Німеччині знайшли 1500-річний складний стільчик


Науковці виявили складний стільчик віком 1500 років, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці world_of_archeology в Instagram.

Його знайшли у жіночій могилі у баварському містечку Ендзе. Це другий складний стілець раннього середньовіччя, колись знайдений у Німеччині, і один із 29, знайдених у Європі.

Поховання VI століття виявили у серпні 2022 року під час будівництва бізнес-парку, на глибині 2 метри. У могилі лежав скелет жінки 40-50 років, а біля її ніг знаходився складений залізний стілець. Поруч лежало ребро корови. Вважають, що жінку поховали у критій дерев’яній камері, від якої залишилися окремі фрагменти.

На поясі жінки було намисто зі скляних намистин, а також замок, прикріплений до пояса двома брошками-бантиками. Крім цього, у могилі знайдено веретено та інший похоронний інвентар. Вважають, що жінка належала до політичної еліти.

Поруч розташовувалась могила чоловіка, похованого з багатим набором речей, включаючи повний комплект зброї (спис, щит, меч), ​​кістяний гребінь, пояс із мішечком та бронзовою пряжкою.

Треба сказати, що конструкція Х-образного складаного стільця сходить ще до Стародавнього Єгипту, і вже тоді такі меблі вважалися атрибутом влади (майте це на увазі, коли візьмете складний стільчик із собою на риболовлю).

Два подібні стільці знайдені в гробниці Тутанхамона, інші археологи знаходили у похованнях єгипетських чиновників. У Кносському палаці на Криті є фрески, що зображають аристократичних жінок, які сидять на стільцях із х-подібною рамою. Складаний стілець, Sella Curulis, був потужним символом влади і в Стародавньому Римі.

Читайте також: Вчені реконструювали обличчя знатної англосаксонки із VII століття, похованої на ліжку

Цікаво, що майже всі з 29 ранньосередньовічних складних стільців, знайдених у Європі, були виявлені в жіночих похованнях.

Стілець витягли з могили в блоці ґрунту та відвезли до лабораторії, де комп’ютерна томографія показала, що виріб чудово зберігся. Потім знахідку повністю очистили від землі. Конструкція проста: дві рами, з’єднані віссю. Стілець прикрашений вставками з латуні та кольорових металів. Для кріплення сидіння використовувалися два вузькі прорізи на горизонтальних частинах. Сидіння розклалося, але судячи з мінералізованих слідів, виявлених на рамі, воно було зроблено з хутра. Латунні вставки прикрашені геометричними мотивами, у тому числі ялинкою, спіралями та ромбіками.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *