Археологи з Інституту культурних реліквій та археології автономного району Внутрішня Монголія виявили катафалк часів династії Ляо (916-1125), пише Успіх in UA.
Кидань були кочовим народом, який походив зі східної Внутрішньої Монголії. Вони вперше з’являються в записах династії Північна Вей (386-534 рр. н. е.), де описуються як такі, що походять від народів Сяньбей.
Це відкриття дозволяє зазирнути в похоронні звичаї киданьської знаті. Археологічна знахідка, включно з гробницею та могильною ямою, була зроблена командою Інституту культурних реліквій та археології автономного району Внутрішня Монголія, яка проводила розкопки в селі повіту Кайлу, повідомляє arkeonews.net.
Незважаючи на те, що дерев’яний вал колісниці зруйнувався, збереглося кілька залізних і позолочених деталей.
«Колісниця має 7 метрів в довжину і 2 метри в ширину, що є досить рідкісним за масштабом. Це перше відкриття такого роду під час розкопок гробниці Ляо в Кайлу. Грабіжники могил не порушували це місце, і вся інформація практично збереглася», — сказав Ма Хай, директор музею округу Кайлу.
Як церемоніальний похоронний об’єкт, колісниця є символом похоронних звичаїв киданьської знаті династії Ляо.
«Ми знайшли в ямі дерев’яний древок, карету і, що найважливіше, позолочені бронзові дзвіночки та китиці, що свідчить про те, що поховання було для знаті», — сказав Ці Жунцін, викладач педагогічного університету Внутрішньої Монголії.
Понад тридцять артефактів було знайдено в ямі з похоронною колісницею, включаючи позолочені бронзові дзвони, мідні китиці, залізні деталі та срібні прикраси.
Читайте також: В Іспанії знайшли давньоримську арену для перегонів на колісницях
Ці гробниці були виявлені під час обстеження, проведеного в Кайлу в квітні 2023 року Інститутом культурних реліквій і археології Внутрішньої Монголії.
«Гробниця № 1, судячи з її масштабу, є гробницею середнього розміру. Використання великих каменів для даху гробниці, численні фрески та включення рідкісних матеріалів, таких як золото, срібло, агат, бірюза та обсидіан серед предметів поховання, вказують на те, що власник гробниці мав значний соціальний статус», — сказав Ци.
Вчений заявив, що практика поховання серед киданів, як правило, менш складна, ніж у Центральних рівнинах, що вказує на унікальні етнічні риси. Кідань увібрав деякі аспекти культури Центральних рівнин після встановлення династії Ляо. Одним із прикладів цього є використання глиняної цегли, особливо рифленої, у будівництві, що показує, як інтегрувалися та адаптувалися культури регіону.
Залишити відповідь