Трилобіти, що жили 508 мільйонів років тому, були знайдені у вулканічному попелі у Марокко, пише Успіх in UA.
Ці скам’янілості мають унікальні 3D-деталі, які раніше не бачили науковці.
Трилобіти були поховані у пірокластичному потоці. Це гарячий матеріал, який виривається з вулканів зі швидкістю до 200 метрів на секунду. Зазвичай, такий потік знищує все на своєму шляху. Але у морі все було інакше. Доктор Грег Еджкомб з Музею природної історії в Лондоні пояснив, що попіл змішався з морською водою. Це охолодило його і врятувало трилобітів. Тому їх м’які тканини, ротовий апарат та внутрішні органи збереглися, повідомляє 2plus2.ua.
Знахідки були зроблені у Високому Атласі Марокко. Їх назвали «Помпейськими» трилобітами за чудове збереження. Вони молодші за найстаріших трилобітів, яким 521 мільйон років, але все одно дуже вражають.
Читайте також: На Дніпропетровщині знайшли останки стародавніх комах, які жили понад 200 млн років тому
Доктор Еджкомб зазначив, що ці трилобіти унікальні завдяки тривимірному збереженню відростків. Вони не сплощені, не пошкоджені і збереглися в природних орієнтаціях. Томографічні зображення дозволяють побачити їх у 3D.
Таке збереження дозволяє вченим побачити трилобітів ближче до реального життя. Їх рот схожий на щілину, а головні придатки мають унікальну структуру.
Залишити відповідь