Сотні муміфікованих тіл були знайдені в човнах у пустелі на північному заході Китаю, пише Успіх in UA.
Мумії, знайдені ще у 1990 році, тепер піддали генетичним дослідженням, і вчені звузили коло версій щодо походження загадкових мумій. Результати досліджень дивовижні.
Тіла та одяг мумій залишилися майже неушкодженими, незважаючи на те, що їм близько 4000 років. Їхні риси обличчя та колір волосся, природним чином збережені сухим повітрям пустелі.
Мумії були виявлені похованими в трунах у формі човна, покритих коров’ячими шкурами. Поруч з ними були ознаки землеробського суспільства: продукти харчування, такі як пшениця, ячмінь і сир, а також худоба, такі як вівці, кози та велика рогата худоба, повідомляє arkeonews.net.
Вони виглядали як переселенцями з чужої землі, тому що були високі, мали вовняні повстяні капелюхи та шкіряні черевики, а деякі з них мали світле волосся. Однак геноми 13 чудово збережених 4000-річних мумій дали зрозуміти, що вони не були мігрантами, які привезли технології із Заходу, як передбачалося раніше. Дослідження ДНК мумій виявило, що вони були місцевими жителями.
Дослідники проаналізували генетичні дані, зібрані з мумій. Вони датуються 2100-1700 роками до н.е.
Вони, схоже, є реліктами стародавнього населення, яке зникло в Євразії після останнього льодовикового періоду, яке було предком корінних народів, які сьогодні живуть у Сибіру та Америці.

Особи, які проживали на відстані 400 кілометрів одна від одної на протилежних кінцях басейну Тарім, мали ДНК, подібну до братів і сестер. Незважаючи на те, що мумії були місцевими жителями, які не одружувалися з пастухами-мігрантами в сусідніх гірських долинах, вони не були культурно ізольованими. 4000 років тому вони вже сприйняли нові ідеї та культури: вони носили тканий вовняний одяг, будували іригаційні системи, вирощували немісцеву пшеницю та просо, пасли овець і кіз і доїли велику рогату худобу для виробництва сиру.
Хоча попередня робота показала, що мумії жили на березі оазису в пустелі, досі незрозуміло, чому їх ховали в човнах, покритих шкурами великої рогатої худоби, з веслами в головах. Це рідкісна практика, якої немає більше ніде в регіоні. Вона найкраще асоціюється з вікінгами.
Читайте також: У США вчені досліджують загадкову мумію русалки
Згідно з дослідженням, група перебувала в цьому регіоні протягом деякого часу та мала чітке місцеве походження, що спростовує теорії про те, що вони були скотарями з південного російського Причорномор’я, жителями Центральної Азії або ранніми землеробами на Іранському плато.
«Мумії давно захоплювали вчених і громадськість з моменту їх першого відкриття. Вони демонструють різноманітні та далекі культурні елементи», – сказала Крістіна Воріннер, автор дослідження, професор антропології в Гарвардському університеті та керівник дослідницької групи в Інституті еволюційної антропології Макса Планка.
Дослідники також сказали, що популяція може бути генетично ізольованою, але водночас бути культурно космополітичною.
Дослідники також вивчали генетичні дані найдавніших мумій із Тарімського басейну, яким було від 3700 до 4100 років. Датовані 4800-5000 роками тому, вони є найдавнішими людськими останками, знайденими в регіоні.
Залишити відповідь