У Йорданії знайшли скарб часів правління юдейського царя Александра

У Йорданії знайшли скарб часів правління юдейського царя Александра


В Йорданській долині археологи розкопали скарб стародавніх монет, що проливає світло на ключову епоху в єврейській історії, пише Успіх in UA.

Знайдені монети датуються періодом Хасмонеїв, а саме правлінням Александра Янная (104-76 рр. до н. е.).

Скарб із 160 монет виявили під час розкопок на стародавній стоянці на древньому шляху до фортеці Александріон. За словами експертів з Інституту археології ім. Зінмана при Хайфському університеті, це місце було ключовою зупинкою на давній торгівельній та туристичній мережі, повідомляє focus.ua.

Монети, викарбувані на 25-му році правління Александра Янная у 80/79 рр. до н. е., вирізняються особливим дизайном. На одному боці зображено восьмикутну зірку, що супроводжується арамейським текстом “Цар Александр, 25-й рік”, а на реверсі якір з грецькими написами. Вчені зазначають, що такі великі колекції монет рідко зустрічаються під час археологічних розкопок, що робить цю знахідку особливо примітною.

У Йорданії знайшли скарб часів правління юдейського царя Александра

Доктор Шай Бар з Інституту археології ім. Зінмана пояснив, що монети, ймовірно, заховали в шкіряному мішечку або подібному органічному матеріалі, який з часом розклався. Інші знахідки на цьому місці включали мікву (ритуальну лазню), водосховище та споруди, які вказують на його важливість як стратегічного та релігійного пункту.

Читайте також: У США знайшли монети із затонулого корабля XVIII століття

Александр Яннай, також відомий під своїм єврейським ім’ям Йонатан, був правнуком Маттафії, який відіграв центральну роль у повстанні проти Антіоха IV Епіфана — події, що призвела до очищення єврейського храму і встановлення свята Хануки.

Фортеця Александра, що височіла над Йорданською долиною, була зруйнована під час єврейського повстання проти Риму (66-74 рр. н. е.). Наразі тривають зусилля зі збереження та розвитку місця розкопок, щоб воно стало доступним для громадськості як частина археологічної спадщини Ізраїлю.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *