У Гватемалі знайшли 1200-річні спалені кістки правителів цивілізації мая

У Гватемалі знайшли 1200-річні спалені кістки правителів цивілізації мая


Нове дослідження засвідчило, що близько 1200 років тому в місті мая було спалено кістки кількох королівських осіб і кинуто у фундаменті храму, пише Успіх in UA.

За словами вчених, знайдені рештки свідчать про те, що саме так майя проводили політичний перехід за часів сильних потрясінь.

“Коли ми натрапили на спалені рештки під час розкопок, ми й гадки не мали, що це таке”, — каже Крістіна Гальперін із Монреальського університету.

Гальперін і її команда зробили відкриття на археологічній ділянці Уканал, розташованій на території сучасної Гватемали, повідомляє focus.ua.

Під час розкопок археологи знайшли відкладення, змішані з камінням, які розташовувалися під храмовою пірамідою. Знахідка містила кістки щонайменше чотирьох людей, а також тисячі фрагментів орнаментів і намиста. На кістках двох людей і багатьох прикрасах були сліди горіння за високої температури.

“Одразу ж було видно, що це не випадковий набір решток”, — підкреслює Гальперін.

Обсидіанові очні диски похоронної маски й інші артефакти натякали на те, що останки належали королівським особам.

Але попри своє знатне походження, спалені рештки членів королівської сім’ї не були ретельно поховані, а натомість були скинуті в одну купу.

Радіовуглецеве датування кісток і попелу засвідчило, що одна людина померла за століття до того, як її рештки було спалено десь у районі 773 і 881 роками нашої ери. Судячи з усього, кістки були ексгумовані з попереднього поховання, а потім спалені.

Читайте також: Вчені встановили справжню причину занепаду цивілізації мая

Дати спалення відповідають часу, коли до влади прийшов новий лідер Уканалу на ім’я Папмаліл. Він був аутсайдером у політичних перегонах, але зміг прийти до влади на тлі розпаду суспільства мая.

У такому контексті знайдена могила може бути частиною так званого ритуалу “входу у вогонь”, що знаменував руйнацію і завершення попередньої династії та початок наступної.

“Стародавній обряд здається одночасно і актом шанування, і актом руйнування”, — підсумував експерт.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *