У Грузії знайшли стародавню “мегафортецю”

У Грузії знайшли стародавню "мегафортецю"


Спостереження за допомогою безпілотника показали, що стародавня фортеця Дманісіс-Гора на території Грузії виявилася в 40 разів більшою, ніж передбачалося раніше, пише Успіх in UA.

Археологи з Великої Британії та Грузії використовували дрон для картографування з повітря руїн стародавнього поселення на Кавказі. Аналіз розкиданих руїн фортифікаційних споруд показав, що фортеця, побудована понад 3000 років тому, виявилася справжнім мегаполісом свого часу, повідомляє cikavosti.com.

Дослідники проводили пробні розкопки фортеці Дманісіс-Гора на укріпленому мисі між двома ущелинами. Однак восени, коли висока трава засохла, археологи помітили, що за межами внутрішньої фортеці знаходяться залишки додаткових фортифікаційних споруд. Через масштаби об’єкта його було неможливо повністю оглянути з землі.

У Грузії знайшли стародавню "мегафортецю"

Для картографування території вчені запустили дрон DJI Phantom 4 RTK, який зробив близько 11 000 знімків високої роздільної здатності. Після опрацювання фотографій з’ясувалося, що стародавнє поселення захищала зовнішня стіна завдовжки близько 1 км. Для перевірки віку виявлених споруд дослідники порівняли нові знімки із супутниковими фотографіями 50-річної давності, зробленими за часів Холодної війни.

“Використання дронів дало нам змогу зрозуміти значущість цього місця і задокументувати його в такий спосіб, який був би просто неможливий на землі”, – зазначає доктор Натаніель Ерб-Сатулло, співавтор дослідження з Університету Кренфілда.За його словами, фортеця, ймовірно, розширювалася завдяки взаємодії з кочовими скотарськими племенами, а населення зовнішнього поселення змінювалося залежно від сезону.

Читайте також: У Марокко у фортеці короля Вовка виявили унікальну знахідку

Також під час розкопок на території фортеці вчені виявили тисячі фрагментів кераміки, кісток тварин та інших артефактів, що допоможуть краще зрозуміти життя стародавнього суспільства. Знахідка має важливе значення для вивчення процесів урбанізації та розвитку великих поселень у бронзовому та ранньому залізному віці на території Кавказу.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *