У Чехії знайшли зуб дитинчати мамонта

У Чехії знайшли зуб дитинчати мамонта


Фрагменти скелетів щонайменше трьох мамонтів та знаряддя мисливців початку кам’яного віку були виявлені археологами під час досліджень території недалеко від центру чеського міста Брно, пише Успіх in UA.

Археологи дослідили територію перед проведенням реконструкції мережі гарячого водопостачання у районі вулиці Віденська.

У Чехії знайшли зуб дитинчати мамонта

Спочатку вчені виявили зуб дитинчати мамонта та кілька кам’яних артефактів. Після цього дослідження перемістилися на околиці житлового будинку, де раніше знаходилися цвинтар Старе Брно та костел Святого Вацлава, повідомляє ukrinform.ua.

У Чехії знайшли зуб дитинчати мамонта

Крім сучасних могил та будівель раннього Середньовіччя, що стояли на місці цвинтаря, археологи знайшли кам’яні знаряддя та кістки тварин.

«Наша увага була зосереджена на місці, де між могилами збереглася велика площа, не займана пізнішим втручанням. Незабаром у процесі розкопок стали з’являтися кістки тварин, що кришилися. Ми знайшли дві лопатки мамонта, фрагмент стегнової кістки, неповний ріг північного оленя, який, очевидно, колись був зрізаний людиною. Поруч лежала ще одна кістка. Цього разу гомілка, а поблизу – кілька кам’яних артефактів. Це стало неймовірною знахідкою для центру міста», – повідомила керівниця досліджень і співробітниця компанії Archaia Brno Ленка Седлачкова.

У Чехії знайшли зуб дитинчати мамонта
Mamutí zub po konzervaci v lab MZM.

Читайте також: Українські науковці показали орнаментовану лопатку мамонта епохи палеоліту

За її словами, ймовірно, поруч існувало людське поселення.

«Завдяки виявленню знарядь та обробленому оленячому рогу ми можемо бути впевнені, що це не просто випадково загиблі тварини, а місце, де люди обробляли пійманих ними мамонтів. Вони забирали частини тварин для використання. В усіх тварин невикористані кістки залишилися на місці», – додала Седлачкова.

У Чехії знайшли зуб дитинчати мамонта

Кістки передані фахівцям Моравського краєзнавчого музею, які проведуть їхню експертизу. Вже у 2026 році знахідку археологів покажуть на виставці.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *