У пошуках природних багатств Китай планує геонаукові дослідження на суму 1 мільярд доларів, пише Успіх in UA.
Проєкт SinoProbe II, розрахований на шість років і спрямований на створення детальної тривимірної карти надр Землі під Китаєм.
Дослідники планують використовувати бурові установки, розгорнути тисячі інструментів і провести великі сейсмічні дослідження. Мета проєкту — не тільки виявити нові родовища корисних копалин, а й глибше зрозуміти процеси, що формують нашу планету, повідомляє techno.nv.
Вчені сподіваються отримати відповіді на фундаментальні питання про походження Тибетського нагір’я і зіткнення Індійської та Євразійської плит.
Особливу увагу буде приділено пошуку нових джерел сировини для розвитку «зеленої» енергетики. Дослідники шукатимуть родовища рідкісних металів, необхідних для виробництва сонячних панелей та акумуляторів, а також запаси природного водню та геологічні формації, придатні для зберігання вуглекислого газу.
Проєкт також дасть змогу створити точнішу карту розломів, що допоможе поліпшити прогнозування землетрусів і знизити ризики, пов’язані з природними катаклізмами.
Китайські вчені планують співпрацювати з колегами з інших країн, щоб створити глобальну мережу сейсмічних станцій. Це дасть змогу отримати повнішу картину будови Землі та краще зрозуміти процеси, що відбуваються в її надрах.
Читайте також: Науковці знайшли “парадний вхід” до надр Місяця
Проєкт SinoProbe II є одним із наймасштабніших геологічних досліджень у світі. Його результати можуть мати величезне значення для розвитку науки, економіки та забезпечення енергетичної безпеки Китаю і всього людства.
Залишити відповідь