Експерт-дослідник Алан Маккенн, засновник Loch Ness Exploration, заявив, що у нього є просте пояснення для спостереження за міфічним монстром, пише Успіх in UA.
Йдеться про явище “стоячі хвилі”, які можуть пояснити таємницю Лох-Неського чудовиська.
Як пояснив експерт, в ході своїх спостережень він дійшов висновку, що “стояча хвиля” виникає, коли два човнові сліди з однаковою частотою й амплітудою рухаються в протилежних напрямках поверхнею озера.
“Коли дві хвилі від човнів зустрічаються та заважають один одному, результат може створити так звану стоячу хвилю. Вершини цих стоячих хвиль, що підіймаються над спокійною водою, можна помилково прийняти за “горби” над поверхнею”, – зауважив Маккенн.
Кадри, зняті паном Маккенном, показують явище, яке відбувається там, де річка впадає в озеро на її південному березі, у Форт-Огастесі, повідомляє apostrophe.
Але зняти стоячу хвилю, спричинену проходженням човна на відкритій воді, є більш складним завданням.
“Хвилі та кільватерний слід човна мають бути ідентичними. Отож, маючи все це на увазі, тепер тут потрібно враховувати багато іншого, наприклад сам човен, його розмір, напрямок руху та поточну швидкість.
Невеликий човен із меншим двигуном, безсумнівно, створюватиме кільватерну хвилю, відмінну від набагато більшого човна. Це складна процедура, особливо у відкритій воді, але це може статися”, – пояснив експерт.
За його словами, зафіксувати стоячу хвилю у відкритій воді дуже складно.
Читайте також: Вчений пояснив, чому люди досі прагнуть знайти Лохнеське чудовисько
“Ми знаємо, що стоячі хвилі існують, і про них повідомлялося, але ми не маємо кадрів, які показують природну стоячу хвилю в русі. З моменту запуску LNE я завжди сподівався зафіксувати якомога більше природних явищ. На мій погляд, це допоможе пояснити більшість потенційних звітів про “Нессі”, – додав Маккенн.
Залишити відповідь