Палеонтологи виявили новий вид хижих динозаврів, який мешкав у Центральній Азії 165 млн років тому, пише Успіх in UA.
Вчені вважають, що динозавр, який отримав назву Alpkarakush kyrgyzicus, був далеким родичем більш відомого тиранозавра.
Палеонтологи виявили рештки хижого динозавра, який належить до нового виду Alpkarakush kyrgyzicus. Скам’янілі кістки динозавра виявили в геологічній формації Балабансай на заході Киргизстану, Центральна Азія. Вік гірських порід у цій формації становить 165 млн років. Це середній юрський період, повідомляє focus.ua.
Раніше в Киргизстані ще ніколи не знаходили скам’янілі кістки динозаврів теропод. Це хижі динозаври, які ходили на двох нижніх кінцівках і мали великий розмір. Вчені оцінили зріст Alpkarakush kyrgyzicus у приблизно 9 метрів. До теропод належить і відомий тиранозавр, а тому вчені припустили, що Alpkarakush kyrgyzicus є далеким родичем цього хижого динозавра.
Скам’янілі рештки виявленого динозавра складалися з кісток черепа, спинних і тазових хребців, кісток верхніх кінцівок, таза і нижніх кінцівок. Однією з найбільш вражаючих особливостей виявленого хижого динозавра є незвичайні, схожі на брови кістки, які знаходяться біля очей. Вчені припускають, що ці кісткові виступи закінчувалися рогами.
Палеонтологи віднесли новий вид динозаврів до родини метріакантозаврідів. З огляду на своє відкриття вчені припустили, що метріакантозавриди та інші тероподи виникли в Південно-Східній Азії, а потім перемістилися на інші континенти.
Читайте також: В Уельсі знайшли унікальні сліди динозаврів віком 200 млн років
Раніше відсутність останків великих хижих динозаврів юрського періоду між Центральною Європою і Східною Азією спантеличувала вчених. Але тепер схоже вони можуть зібрати докупи знання, яких бракує, і за словами вчених, виявлення нового виду динозаврів у цьому регіоні закриває величезну прогалину в знаннях про тероподів та їхню еволюцію.
Також палеонтологи виявили в тій самій формації меншого представника Alpkarakush kyrgyzicus. Аналіз кісток показав, що більший динозавр був дорослою особиною, а менший — найімовірніше ще дуже молодим.
Залишити відповідь