Вчені знайшли портрет фараона Рамзеса ІІ, зіпсований давньоєгипетськими художниками

Вчені знайшли портрет фараона Рамзеса ІІ, зіпсований давньоєгипетськими художниками


Згідно з новим дослідженню, більше 3 000 років тому давньоєгипетські художники «зіпсували» царський портрет, пише Успіх in UA.

Його знайшли в гробниці в величезному некрополі.

Картина із зображенням фараона Рамзеса II (роки правління приблизно з 1279 р до н.е. по 1213 р до н.е.) знаходиться в гробниці чиновника на ім’я Нахтамун, який був похований недалеко від Фів (сучасний Луксор). Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі PLOS One, на картині у фараона є щетина на обличчі, і він стоїть перед невідомою фігурою, повідомляє cikavosti.com.

Тому, в минулому, вчені припустили, що на картині зображений фараон, який оплакує смерть свого батька, фараона Сеті I (роки правління приблизно з 1294 р до н.е. по 1279 р до н.е.). Однак нове сканування портрета змінило думку дослідників.

Вчені знайшли портрет фараона Рамзеса ІІ, зіпсований давньоєгипетськими художниками

Використовуючи портативну версію рентгенівської флуоресцентної візуалізації, вчені відсканували картину Рамзеса II і ще один витвір мистецтва з некрополя, виявивши деталі, які були приховані від неозброєного ока.

Вчені прийшли до висновку, що на картині зображений Рамзес II поруч з давньоєгипетським богом Птахом, який благоволить ремісникам. Також вони виявили, що Рамзеса II зобразили з «виступаючим адамовим яблуком». Однак цю «деталь ніколи не показували в давньоєгипетському мистецтві», пишуть автори дослідження.

Більш того, фараона зобразили з тим, що стародавні єгиптяни називали «комір шибю», який складався з «кілька об’ємних золотих ланцюгів і великих лінзоподібних намистин», — пишуть вчені. Ця прикраса була популярна за часів 20-ї династії (приблизно з 1186 р до н.е. по 1070 р до н.е.), але не використовувався під час правління Рамзеса II. На думку дослідників, комір шибю зафарбували і замінили намистом весех — плоскою прикрасою, яку носили за часів правління Рамзеса II.

Читайте також: Науковець відтворив зовнішність єгипетського фараона Рамзеса II

Виступаючий кадик Рамзеса II, можливо, додали під час цього перефарбовування, а, можливо, помилково, повідомив Live Science перший автор дослідження Філіп Мартінес, молекулярний археолог з Сорбоннського університету і Французького національного центру наукових досліджень (CNRS). Незрозуміло, чому Рамзес II зображений з щетиною на підборідді.  Це незвично, оскільки фараона зазвичай зображують голеним або з бородою.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *