Вчені знайшли докази поділу людей на “сов” та “жайворонків”

Вчені знайшли докази поділу людей на "сов" та "жайворонків"


Біологічний ритм безпосередньо впливає на самопочуття і працездатність, а також на фізичну, інтелектуальну та емоційну активність людини, пише Успіх in UA.

Вчені провели експеримент, у якому взяли участь 38 добровольців – 16 осіб вели спосіб життя «жайворонків», 22 особи були «совами». Середній вік учасників становив 22 роки із невеликим плюсом.

В рамках експерименту в проміжку між восьмою ранку та вісьма годинами вечора випробувані проходили когнітивні тести, при цьому одночасно виконувалося МРТ-сканування мозкової активності людей.

Таким чином у мізках «жайворонків» і «сов» було знайдено певні відмінності. Також з’ясувалося, що спосіб життя «жайворонків» сприятливіший для здоров’я людського головного мозку, повідомляє zdorovia.com.

У медіальній префронтальній корі та задній поясній звивині мозку «жайворонків» відзначалося більше нейронних зв’язків, ніж у мозку «сов» у будь-який час доби.

Читайте також: Науковці з’ясували, як низький дохід впливає на мозок людини

Раніше дослідження, яке проводилося корейськими вченими, продемонструвало, що у функціях організму у «жайворонків» і «сов» є відмінності. Зокрема, було встановлено, що у «жайворонків» в організмі нижчий рівень ліпідів у порівнянні з «совами», тобто вони стрункіші.

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *