Вчені з’ясували, у якому віці люди переживають “сплески старіння”

Вчені з'ясували, яка істота спричинила скорочення тривалості життя людей


Дослідження показують, що замість того, щоб бути повільним і постійним процесом, старіння відбувається щонайменше двома прискореними сплесками, пише Успіх in UA.

Дослідження, яке відстежувало тисячі різних сполук у людей у віці від 25 до 75 років, виявило дві основні хвилі вікових змін приблизно у віці 44 років, відтак вдруге – у 60 років. Отримані дані можуть пояснити, чому в певному віці відбуваються сплески певних проблем зі здоров’ям.

“Ми не просто поступово змінюємося з часом. Відбуваються справді драматичні зміни. Виявляється, 44 роки – це час кардинальних змін, так само, як і  60 – і це правда, незалежно від того, який клас сполук ви розглядаєте“, – сказав професор Майкл Снайдер, генетик і директор Центру геноміки та персоналізованої медицини Стенфордського університету та старший автор дослідження..

У дослідженні взяли участь 108 добровольців. Дослідники оцінили 135 000 різних молекул (РНК, білки і метаболіти) і мікробів (бактерії, віруси і грибки, що живуть в кишківнику і на шкірі учасників).

Кількість більшості сполук і мікробів не змінювалася поступово, в хронологічному порядку. Вчені виявили, що ці трансформації, як правило, відбувалися, коли люди були у віці близько середини 40 і початку 60 років, повідомляє bukvy.org

Сплеск старіння в 44 був несподіваним, і спочатку припускали, що це результат перименопаузальних змін у жінок, які спотворюють результати для всієї групи. Але дані показали, що подібні зрушення відбуваються також у чоловіків у віці близько 40 років.

Читайте також: Науковці навчилися сповільнювати старіння

Перша хвиля змін (у 44 роки) включала речовини, пов’язані з серцево-судинними захворюваннями та здатністю метаболізувати кофеїн, алкоголь і ліпіди. Друга хвиля змін (у 60 років) торкнулася сполук, що беруть участь в імунній регуляції, вуглеводному обміні та функціонуванні нирок. Клітини, пов’язані зі старінням шкіри та м’язів, також різко змінювалися в обох часових проміжках.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *