Вчені з’ясували, навіщо люди у XVI-XVII століттях носили величезні коміри зі складками

Вчені з'ясували, навіщо люди у XVI-XVII століттях носили величезні коміри зі складками


За словами історикині Емі Боїнгтон, величезні коміри зі складками носили чоловіки, жінки та діти, і на початку своєї популярності — в середині XVI століття — вони були досить маленькими і призначалися для захисту дублету (це чоловічий верхній одяг) від плям, які могли з’явитися від їжі та пиття. Але з часом коміри стали складнішими за розміром та дизайном, пише Успіх in UA.

Коміри були білими, їх шили з лляного батиста і накрохмалювали, щоб надати цього дивовижного ефекту. Пізніше коміри стали окремими предметами одягу і зав’язувалися ззаду.

Вони були символом багатства і статусу, тому що потрібно багато сил, щоб створити ці бездоганні форми. Ця конкретна складка називається вісімкою, і знадобилося б багато часу, щоб накрохмалити її до такої форми, тим самим вказуючи на те, що людина, яка носила такий комір, була дуже багата і могла дозволити собі такий аксесуар, повідомляє tsn.ua.

І чим більше вісімок — тим вона багатша, тому що на це пішло б ще більше часу. Мереживні коміри незабаром стали популярними, тому що вони знову дозволяли робити складнішу деталізацію. А багатошарові мереживні коміри, знову припускали, що ця людина була неймовірно багата, а також неймовірно модна.

Читайте також: Науковці розкрили таємницю середньовічних “капелюхів принцеси”

На початку XVII століття ці великі круглі коміри вийшли з моди та були замінені іншими – стійкою з декольте. Однак у цьому варіанті все одно можна помітити, що складне драпування збереглося.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *