Давні представники американської культури Кловіс обрали велику здобич, зокрема мамонтів і бізонів, замість м’яса дрібних тварин, пише Успіх in UA.
Це встановили за аналізом дитячих решток віком 12800 років, які належали представнику цієї культури. Науковці зазначають, що раціон тогочасних людей нагадував такий у шаблезубих тигрів. Такі результати допоможуть краще зрозуміти вплив культур давніх людей на вимирання мегафауни в Америці, яке відбулося 13-11 тисяч років тому, повідомляє nauka.ua.
Дослідники аналізували рештки дитини віком 18 місяців, знайдені в Монтані на заході США. Ця дитина належала до культури Кловіс, яка існувала у Північній та Центральній Америці 13050-12750 років тому. Для того, щоб дослідити раціон представників цієї культури, науковці проаналізували вміст ізотопів вуглецю й азоту в кістках і порівняли його зі вмістом у кістках можливих джерел їжі.
Читайте також: Науковці розкрили таємницю довголіття тамплієрів
Як виявилося, раціон матері цієї дитини складався на 39 відсотків з м’яса мамонта, на 35 відсотків — з оленів і на 21 відсоток — з бізонів або верблюдів, які тоді ще населяли континент. Натомість маленькі ссавці майже не входили до раціону та складали лише близько чотирьох відсотків. Нове відкриття підтверджує, що представники культури Кловіс були спеціалізованими мисливцями на мегафауну. Це, своєю чергою, вказує на їхню високу кооперацію та навички у полюванні.
Залишити відповідь