Розмова уві сні може включати складні діалоги або монологи, повний набір слів чи звуків або бурмотіння. Хороша новина полягає в тому, що для більшості людей це рідкісне та короткочасне явище, пише Успіх in UA.
Дослідження допомогли прояснити симптоми та наслідки розмов уві сні, але багато чого залишається невідомим про причини та лікування цього стану.
Розмови уві сні – це різновид парасомнії. Тобто аномальної поведінки під час сну. На відміну від більшості парасомній, які трапляються лише під час певних частин циклу сну, розмови уві сні можуть виникати як під час швидкого, так і під час повільного сну, повідомляє obozrevatel.
Згідно з результатами досліджень, до 66% людей хоча б раз у житті переживали епізоди розмов уві сні. Однак це трапляється не часто: лише 17% людей говорять про те, що ці ситуації відбулись з ними протягом останнього часу.
Вчені проводили дослідження і записували розмови людей. Більшість із записів несла негативний ряд емоцій, що вказує на те, що розмови уві сні можуть відображати конфліктний діалог, який відбувається в мозку під час сну. Проте люди рідко усвідомлюють, що вони розмовляли під час сну, і майже ніколи не пам’ятають цього, коли прокидаються.
Що впливає на сомнілоквій, чи є прямий зв’язок з пережитими подіями у житті, поки що з’ясувати не вдалося. Бо розмова може не мати чіткого зв’язку з життям людини, недавніми подіями або попередніми розмовами. Іноді вона може бути пов’язана зі сновидіннями.
Читайте також: Науковці відтворили пісню, яку пташка бачила уві сні
Експерти кажуть, що існують докази того, що це може мати генетичний складник. Також розмови під час сну частіше проявляються у людей, які перенесли стресові ситуації та мають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), але в більшості випадків розмови уві сні не пов’язані з психічними захворюваннями.
Залишити відповідь