Цей унікальний експеримент, проведений австрійськими вченими, є важливим кроком у вивченні взаємодії квантової фізики і гравітації, однієї з найбільших загадок сучасної науки, пише Успіх in UA.
В експерименті використовувався пристрій під назвою квантовий інтерферометр, через який відправлялися пари заплутаних фотонів — частинок світла. Усередині інтерферометра фотони могли перетинати оптичні волокна як за годинниковою стрілкою, так і проти.
Заплутаність фотонів означала, що два фотони проходили один і той самий шлях у стані суперпозиції, тобто одночасно слідували в обох напрямках.
Через обертання Землі два шляхи відповідали трохи різним відстаням, що викликало невелику асинхронізацію компонентів фотонів при виході з пристрою. Ця квантова інтерференція дала змогу виміряти швидкість обертання Землі, підтвердивши її відомі значення, повідомляє techno.nv.ua.
Квантова фізика і гравітація досі погано узгоджуються одна з одною, незважаючи на успіхи теорії відносності. Вчені намагаються зрозуміти, як об’єднати ці дві галузі фізики. «Цей експеримент є прототипом для нашого наступного рівня більш масштабного експерименту, — каже фізик Хаокун Ю з Віденського університету. — За допомогою нього ми хочемо вивчити кордон між квантовою фізикою і гравітацією.»
Читайте також: Вчені знайшли загадкові записи Ньютона з передбаченням “дня Апокаліпсису”
Таким чином, використання квантової заплутаності для вимірювання обертання Землі відкриває нові можливості для фундаментальних досліджень у галузі фізики і може призвести до глибшого розуміння законів природи.
Залишити відповідь