Вчені визначили, яка тварина здатна пережити всі гробальні катастрофи на Землі

Вчені визначили, яка тварина здатна пережити всі гробальні катастрофи на Землі


Мікроскопічні безхребетні тварини тихоходки переживуть усі інші організми на планеті в разі глобальних катастроф космічного масштабу, пише Успіх in UA.

Про це йдеться у статті вчених Гарварда й Оксфорда, повідомляє korrespondent.net.

Дослідження показали, що тихоходки будуть існувати на Землі ще мінімум десять мільярдів років,  що значно більше, ніж людська раса та інші види.

У 2007 році вчені з’ясували, що тихоходки можуть вижити після тривалого перебування у відкритому космосі і навіть розмножуватися в умовах повної невагомості та відсутності їжі і води.

Примітно, що 18 відсотків ДНК тихоходок “запозичені” в інших організмів – бактерій-екстремофіл, рослин, грибів і архей.

Минулого року кріобіологи оживили двох тихоходок, які провели три десятиліття в заморожених антарктичних мохах у стані анабіозу. Після розморожування вони змогли продовжити рід.

Нещодавно вчені виявили, що клітини тихоходок містять у собі унікальні білки, які захищають їх від смертельних доз радіації.

Озброївшись цими фактами і знаннями, які космічні катаклізми можуть загрожувати Землі, учені вирішили з’ясувати, що може знищити тихоходок.

Читайте також: Вчені з’ясували, яка “земна” рослина здатна вижити на Марсі

Вони розглянули три сценарії можливих катастроф, які здатні знищити життя на Землі в найближчі мільярди років: удар великого астероїда, вибух наднової в околицях Сонця і гамма-спалах.

“На наш подив, ми з’ясували, що хоча спалах за близькістю наднової або удар астероїда виявиться катастрофою для людства, тихоходки не постраждають”, – пояснив доктор Девід Слоан з Оксфордського університету.

Дослідники вважають, що живучість тихоходок, неодноразово доведена під час наземних і космічних експериментів, є серйозним аргументом у припущенні про життя на інших планетах.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *