Американський оптичний телескоп Hubble зафіксував незвичайну ізольовану “космічну скам’янілість”. За словами науковців, вона може дати нове розуміння формування галактик, пише Успіх in UA.
Йдеться про карликову галактику Тукана, яка розташована приблизно в 3 мільйонах світлових років від Землі, на дальній межі місцевої групи галактик. До цієї групи входить і наш Чумацький шлях.
Дослідники припускають, що карликова галактика Тукана, можливо, відступила в цей відокремлений куточок космосу після близького зіткнення з більшою галактичною сусідкою, Андромедою, приблизно 11 мільярдів років тому, повідомляє obozrevatel.
Згідно з заявою NASA, ця галактика є домом для старіших зірок, тому експерти вважають, що в ній можуть бути сліди раннього Всесвіту. “Наявність таких первозданних властивостей дозволяє вченим розглядати Tucana Dwarf як космічну скам’янілість”, – заявили представники NASA у заяві, оприлюднивши нове зображення.
Новий блискучий знімок Hubble карликової галактики Тукана зафіксував мільярди мерехтливих зірок на темному тлі космосу. Хоча на фото здається, що ці зірки яскраво сяють, насправді вони тьмяні через свій поважний вік.
“Як карликова сфероїдальна галактика, вона набагато менша і менш яскрава, ніж більшість інших карликових галактик. Пил рідкий і зоряна популяція зміщується в бік старшого діапазону, надаючи їм більш тьмяного вигляду”, – пояснили вчені NASA.
Читайте також: Науковці виявили гігантську галактику, схожу на Чумацький Шлях
Вивчення структури, складу та еволюції зірок галактики допоможе дослідникам краще зрозуміти епоху, коли перші зірки та галактики утворилися мільярди років тому.
Залишити відповідь