Вчені виявили космічний “маяк”, направлений на Землю

Вчені виявили космічний "маяк", направлений на Землю


Космічні телескопи NASA Вебб і Чандра зробили в різний час приголомшливі знімки Крабовидної туманності, розташованої на відстані 6500 світлових років від нас, пише Успіх in UA.

Нещодавно астрономи об’єднали отримані дані на одному зображенні, щоб показати, як змінюється нейтронна зірка всередині туманності.

За допомогою об’єднання інфрачервоних даних телескопа Вебб і рентгенівських даних телескопа Чандра вчені отримали унікальне складене зображення Крабовидної туманності. Це дає можливість дізнатися більше інформації про щільну нейтронну зірку, що знаходиться в центрі одного з найяскравіших залишків наднової, повідомляє focus.ua.

У 1054 році нашої ери астрономи на Землі побачили, що в нічному небі вибухнула зірка. Ця подія називається вибухом наднової. Масивні зірки закінчують своє життя таким чином, залишаючи після себе хмару з газу і пилу під назвою залишок наднової. Крабоподібна туманність — це те, що залишилося після вибуху масивної зірки. Хоча сама зірка зникла, її ядро перетворилося на щільний об’єкт під назвою нейтронна зірка. І тепер вона оточена газовою туманністю.

Як показали недавні спостереження, ця нейтронна зірка різко змінюється з часом. Цей об’єкт являє собою різновид нейтронної зірки, званий пульсаром. Він обертається навколо своєї осі зі швидкістю приблизно 30 разів на секунду і випускає потік випромінювання під час кожного оберту. Це трохи нагадує маяк, але тільки в космосі.

Читайте також: Вчені встановили, скільки потрібно людей для колонізації Марса

Телескоп Чандра зафіксував неодноразові викиди цього випромінювання і цього достатньо, щоб показати, що енергія нейтронної зірки спричинила ударну хвилю.

Цей високошвидкісний вітер із частинок матерії рухається через величезну туманність, діаметр якої становить 11 світлових років. Ударна хвиля — це яскраве кільце, яке видно на зображенні, а також видно струмені частинок рентгенівського випромінювання, що виходять від полюсів пульсара.

Астрономи тепер планують зібрати більше даних про пульсар пізніше цього року, сподіваючись виявити подальші зміни цієї зірки.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *