Дослідження показало, що багато людей можуть точно відтворювати музичні звуки, навіть не володіючи офіційно визнаним “абсолютним слухом”, що свідчить про наявність прихованих музичних здібностей у значно більшої кількості осіб, ніж вважалося раніше, пише Успіх in UA.
Абсолютний слух — це здатність точно визначати або відтворювати ноту без будь-якого зовнішнього орієнтиру. Досі вважалося, що така здатність зустрічається надзвичайно рідко, приблизно у одного з 10 тисяч осіб. Однак нові дослідження ставлять під сумнів цю тезу. Психологи з Каліфорнійського університету в Санта-Крузі (США) провели експеримент, під час якого 30 непрофесійних музикантів мали записувати мелодії, які вони спонтанно наспівували впродовж двох тижнів. Результати дослідження виявилися несподівано оптимістичними, повідомляє cikavosti.com.
Понад 44% записів не відрізнялися від оригіналу за тональністю, а близько 68% мали відхилення лише в межах півтону. Це свідчить про те, що людський мозок зберігає музичні спогади набагато точніше, ніж раніше вважалося. За словами дослідників, здатність до точного відтворення мелодій може бути “прихованою” формою абсолютного слуху, що проявляється автоматично в повсякденному житті.
Читайте також: «Найдовший шлях – це шлях до себе»: Хельга Джуваго про музику, дизайнерську справу та волонтерство
Ці висновки розширюють розуміння музичної пам’яті і можуть заохотити більше людей займатися музикою, навіть якщо вони не вважають себе музично обдарованими. Дослідники планують і надалі вивчати механізми, які формують музичні спогади, аби дати змогу ще більшій кількості людей відкрити для себе власні музичні здібності.
Залишити відповідь