Науковці з Гарвардського університету з’ясували, що блискавки, які вдаряли з хмар у землю, могли відіграти ключову роль у створенні необхідних для життя хімічних сполук на ранній Землі, пише Успіх in UA.
Група хіміків із Гарварду провела експеримент, який імітував умови на нашій планеті мільярди років тому. Учені створили лабораторну біосферу, що відтворювала первісні повітря, воду та сушу. У цьому штучному середовищі дослідники змоделювали удари блискавок і проаналізували продукти хімічних реакцій.
Результати показали, що під впливом змодельованих розрядів вуглець перетворювався на монооксид вуглецю та мурашину кислоту, а азот — на нітрит, нітрат і амоній. Ці сполуки могли стати основою для подальшого формування складніших органічних молекул, необхідних для зародження життя, повідомляє itc.ua.
Науковці також провели додаткові експерименти, додавши до свого віртуального середовища мінерали, подібні до тих, що були присутні в породах ранньої Землі. Після повторного моделювання ударів блискавок вони виявили утворення сульфідних мінералів, схожих на ті, що трапляються поблизу вулканічних вивержень. Крім того, дослідники виявили підвищене утворення аміаку, який вважають критично важливим для виникнення життя.
Читайте також: Науковці вигадали, як зробити Марс придатним для життя
На думку гарвардських хіміків, їхні знахідки свідчать про те, що удари блискавок із хмар у землю були ймовірнішим джерелом утворення «будівельних блоків» життя, ніж комети, астероїди чи міжхмарні блискавки.
Залишити відповідь