Вчені встановили, що риби здатні розпізнавати людей за зовнішністю

Вчені встановили, що риби здатні розпізнавати людей за зовнішністю


Науковці встановили, що дикі риби можуть розпізнавати окремих людей, орієнтуючись на їхній зовнішній вигляд, що може вплинути на наше ставлення до цих істот, пише Успіх in UA.

Відомо, що домашні тварини або ті, що часто контактують з людьми, можуть ідентифікувати різних людей, реагуючи на потенційну загрозу або джерело їжі. Однак така поведінка серед диких тварин є менш вивченою, повідомляє cikavosti

Маелан Томасек, дослідник з Інституту поведінки тварин імені Макса Планка, стверджує: “Вони просто використовують прості механізми, які застосовують у природному середовищі, і адаптують їх для розпізнавання людей”.

Експеримент проводили у відкритих водах Середземного моря, де дослідниця тренувала дику рибу, зокрема сідлоподібного ляща та чорного морського окуня, слідувати за нею за їжу. Після 12 днів тренувань до процесу додали другого водолаза, який був одягнений або в ідентичне спорядження, або у відмінний за кольорами костюм. В обох випадках обидва дайвери відпливали у різні боки, але риба отримувала винагороду лише від тренера.

Вчені встановили, що риби здатні розпізнавати людей за зовнішністю

Результати 30 випробувань показали, що коли дайвери носили різні костюми, риби чітко впізнавали тренера і частіше слідували саме за ним. Причому ця здатність до розпізнавання посилювалася з часом, що вказує на процес навчання. Однак, коли водолази мали однакове спорядження, чорний лящ не демонстрував здатності розрізняти людей, тоді як сідлоподібний лящ робив це лише на певному етапі експерименту.

Дослідники припускають, що риби, не маючи попереднього досвіду взаємодії з людьми, використовують просту візуальну ідентифікацію, зокрема розпізнавання кольорів та візерунків. 

“Це показує, що дуже прості механізми можуть бути використані для розпізнавання людей”, – зазначає Томасек.

Читайте також: Науковці встановили, яка морська риба є найрозумнішою

Отримані результати можуть вплинути на етичні дискусії щодо ставлення до риб у суспільстві.

На думку Томасека: “Це дуже по-людськи – не хотіти піклуватися про риб, але той факт, що вони можуть піклуватися про нас, можливо, означає, що настав час і нам почати піклуватися про них”.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *