Нещодавнє дослідження засвідчило, що знаменита статуя крилатого лева на площі Сан-Марко у Венеції, що символізує силу і заступництво міста, має китайське походження, пише Успіх in UA.
Ізотопний аналіз бронзи і стилістичне порівняння з китайськими скульптурами династії Тан (618−907 рр. н.е.) довели, що цю статую виготовлено в Китаї, а привезли до Венеції Шовковим шляхом.
Дослідження було проведено групою фахівців з Університету Падуї та Університету Ка’ Фоскарі у Венеції, а також Міжнародною асоціацією середземноморських і східних досліджень. Вони вивчили ізотопи свинцю в металевому сплаві статуї і виявили, що вони походять із шахт у басейні річки Янцзи, на південному сході Китаю. Це ставить під сумнів колишні теорії, згідно з якими статуя була створена в Анатолії в ранню елліністичну епоху, повідомляє techno.nv.ua.
Крім того, стилістичний аналіз голови, гриви і грудей лева показав схожість з похоронними скульптурами Zhenmushou («хранитель гробниці») періоду династії Тан. Ці фігури використовувалися в китайських похованнях для захисту гробниць і супроводу померлих у їхнє нове царство.
Читайте також: У Мексиці знайшли стародавній храм мая, присвячений богу метеоризму
Про відкриття було оголошено 11 вересня 2024 року на міжнародній конференції, присвяченій Марко Поло, в рамках святкування 700-річчя від дня смерті великого мандрівника. Статуя, ймовірно, прибула до Венеції в XIII столітті, можливо, по частинах, і її зібрали наново з елементами символіки крилатого лева — покровителя Венеції та євангеліста Марка. Можливо, її привезли батько Марко Поло Ніколо і його дядько Маффео, які відвідували монгольський двір у Пекіні.
Залишити відповідь