Місія Solar Orbiter представила зображення видимої поверхні Сонця з найвищою роздільною здатністю на сьогодні, пише Успіх in UA.
У публікації зазначено, що нові знімки зібрані із зображень, отриманих за допомогою поляриметричного і геліосейсмічного телескопа (PHI), повідомляє sat.net.
«Цей прилад не тільки робить знімки у видимому світлі, а й вимірює напрямок магнітного поля, а також визначає, наскільки швидко і в якому напрямку рухаються різні частини поверхні», – уточнює ЄКА.
На думку наукового співробітника Solar Orbiter Даніеля Мюллера, нові карти «мають вирішальне значення для визначення магнітного поля в гарячій короні Сонця».
Знімки було зроблено, коли Solar Orbiter перебував на відстані менше ніж 74 мільйони кілометрів від Сонця. Через близькість до світила кожне зображення охоплювало лише невелику його частину. Фінальний представлений кадр складається з 25 «зшитих» знімків. Діаметр сонячного диска в повній мозаїці становить майже 8000 пікселів, що дає змогу побачити велику кількість деталей.
Читайте також: Науковці зафіксували, як Сонце поглинуло “Велику Геловінську комету”
16 жовтня фахівці Європейського космічного агентства (ЄКА) представили «першу сторінку» найбільшого тривимірного атласу Всесвіту з коли-небудь створених. Фрагмент було отримано за допомогою космічного телескопа «Евклід», на ньому зображено 14 млн галактик.
Залишити відповідь