Вчені повернули до життя черв’яка, який жив 46 тисяч років тому

Вчені повернули до життя черв'яка, який жив 46 тисяч років тому


46-тисячолітній черв’як, якого привезли з вічної мерзлоти та повернули до життя, почав народжувати дітей, пише Успіх in UA.

Мікроскопічний черв’як був знайдений вченими в глибокій заморозці після майже п’яти десятиліть перебування на льоду – але коли його оживили, вчені були приголомшені. Коли вони повернули його до життя, він почав народжувати за допомогою процесу, який називається партеногенез, оскільки йому не потрібен партнер.

Вважається, що черв’як, описаний як нематода, провів ці роки в стані спокою, який називається криптобіозом. Криптобіоз може тривати протягом невизначеного часу, коли всі метаболічні процеси призупиняються, зокрема те, що було описано Гавайським університетом як “розмноження, розвиток і відновлення”, повідомляє tsn.ua.

Черв’як був віднесений до “неописаного виду” після секвенування його геному, результати якого були опубліковані в журналі PLOS Genetics. Нематоди Plectus murrayi і Tylenchus polyhypnus раніше воскресали з моху і гербарних зразків через декілька десятків років, повідомляє Live Science, але новий вид, який отримав назву Panagrolaimus kolymaensis, перебував у стані спокою протягом тисяч років.

За словами глибоководної біологині Голлі Бік, підраховано, що в таких середовищах, як океанські жолоби та вулканічні ґрунти, живуть тисячі видів нематод.

Читайте також: У Тихому океані з’явився організм, який поїдає пластик

Експерти вважають, що нещодавно виявлений черв’як цілком може належати до виду, який вимер близько 50 000 років тому.

“Втім, це цілком може бути звичайна нематода, яку ще ніхто не описав”, – сказав Вільям Кроу з Університету Флориди.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *