Українські полярники показали, як виглядає антарктичне гало

Українські полярники показали, як виглядає антарктичне гало

Українські полярники зафіксували на відео гало в Антарктиді, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

Так, у районі української станції згадане явище можна побачити нерідко, адже мороз та підвищена вологість – ідеальні умови для його виникнення. До того ж, іноді гало може “висіти” кілька годин поспіль, змінюючи колір та насиченість.

“Чому ж з’являється ця веселка навколо сонця? Коли в атмосфері накопичується велика кількість крижаних кристалів, то світло, проходячи через них, заломлюється та відбивається. Так утворюється та саме вторинне світіння. Часто причиною гало є перисто-шаруваті хмари: вони складаються з крижаних кристалів і майже прозорі, тож через них видно джерело світла”, – говорять фахівці.

Здебільшого гало має форму кола й спостерігається навкруги сонця. Але це явище також можна побачити навколо місяця чи інших потужних джерел світла, наприклад, вуличних ліхтарів. Щодо форми, то це можуть різні дуги, плями, стовпи світла тощо. Так само може різнитися і забарвлення: від насиченого до блідого, від різнокольорового до білого. Зокрема, один з різновидів гало – паргелій. Він виглядає як світла пляма на рівні сонця, тому його нерідко сприймають як “два сонця”.

Читайте також: Українські полярники показали пернатих, які “допомагають” вимірювати рівень озону в атмосфері

“Гало буває не тільки в Антарктиці чи Арктиці: його можна зустріти в різних куточках планети, зокрема й в Україні. Наприклад, один наш давній підписник постійно надсилає нам гало з Вінниччини”, – додали полярники.

Успіх in UA

Одна відповідь до “Українські полярники показали, як виглядає антарктичне гало”

  1. Аватар Володимир
    Володимир

    Гарно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *