У Великобританії знайшли зуби динозаврів віком понад 100 млн років

У Великобританії знайшли зуби динозаврів віком понад 100 млн років


Колишній каменолом та любитель археології Дейв Брокхерст виявив на території цегельного заводу в Бексхілл-он-Сі зуби трьох видів хижих динозаврів, які жили 135 мільйонів років тому, пише Успіх in UA.

65-річний Дейв за три десятиліття пошуків знайшов понад 5000 скам’янілостей. Проте саме ці зуби стали його найважливішою знахідкою. Вони свідчать про значно більшу різноманітність динозаврів на півдні Англії, ніж вважали науковці раніше.

У крейдяний період територія сучасного британського міста Бексхілл-он-Сі була заплавною рівниною з теплим кліматом. Тут мешкали різні види динозаврів. Місцевий тиранозавр полював на великих травоїдних динозаврів, повідомляє sat.net.

Хоч він був меншим за свого північноамериканського родича, але залишався грізним хижаком. Дромеозаври, менші за розміром, полювали на дрібніших динозаврів та ящірок.

У Великобританії знайшли зуби динозаврів віком понад 100 млн років

«Різноманітність хижаків вказує на існування розвиненої екосистеми травоїдних. Ми тільки починаємо розкривати цю історію», – зазначає доктор Ніл Гостлінг з Університету Саутгемптона.

Читайте також: Науковці з’ясували, чому рогаті динозаври мали надзвичайно маленький мозок

Виявлення зубів тиранозаврових у відкладеннях цього періоду стало першим подібним відкриттям на території Великої Британії. Знахідка доводить, що південне узбережжя Англії було не менш багатим на динозаврів, ніж тропічні регіони.

Ця територія може зберігати ще чимало палеонтологічних таємниць.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *