У стародавньому місті Стратонікея в турецькій провінції Мугла археологи знайшли давню каналізаційну систему, пише Успіх in UA.
Вона ефективно функціонувала понад дві тисячі років,
Систему було виявлено ще 2019 року. Вона починалася від північних міських воріт і пролягала через основні міські об’єкти, зокрема римську лазню, бібліотеку та театр, направляючи воду природним шляхом до сусіднього струмка, повідомляє gazeta.
“Каналізація була спроєктована таким чином, щоб не створювати дискомфорту мешканцям міста. За його словами, вода досі тече системою, збудованою понад 2250 років тому”, – сказав керівник розкопок професор Білал Сьогют.
Ця знахідка демонструє технічну досконалість давніх цивілізацій та їхній підхід до міського благоустрою. Під час розкопок у Стратонікеї також було виявлено чимало споруд і артефактів, які відображають спадщину елліністичного, римського, візантійського та османського періодів.
Читайте також: Вчені встановили, як відбувалося відкриття Колізею 2000 років тому
Стратонікея, відома як “Місто гладіаторів”, із 2015 року перебуває у Попередньому списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це давнє поселення анатолійських народів, таких як карійці та лікійці, активно досліджується з 1977 року. Роботи з розкопок, консервації та реставрації тривають, зокрема, у міському театрі.
Залишити відповідь