У Північній Атлантиці виявлено останки вимерлого моржеподібного ссавця, який виявився абсолютно новим для науки видом, пише Успіх in UA.
Історія Землі налічує понад 4,5 мільярда років і за цей час наша планета встигла стати домівкою для неймовірної кількості тварин. Деякі з них давно вимерли, інші процвітають і сьогодні, а треті — все ще невідомі науці. У дослідженні вчені виявили останки абсолютно нового виду в Північній Атлантиці.
Це відкриття було зроблено групою палеонтологів під керівництвом доктора Матьє Буавіля з Університету Цукуби (Японія). Під час розкопок їм вдалося виявити скам’янілості вимерлого роду Ontocetus — рештки були знайдені у відкладеннях плейстоцену в Північній Атлантиці.
Зазначимо, що подібні скам’янілості раніше були знайдені в Норвічі (Велика Британія) та Антверпені (Бельгія). Спочатку вважалося, що скам’янілості належать виду Ontocetus emmonsi, проте детальний аналіз нижніх щелеп виявив унікальне поєднання ознак, що змусило вчених повірити, що це інший вид моржеподібного ссавця, повідомляє focus.
Новий вид тварин дістав назву Ontocetus posti та демонструє цікавий випадок конвергентної еволюції. Автори дослідження вивчили щелепу стародавнього ссавця і виявили кілька особливостей:
- чотири посткликові зуби;
- більше нижнє ікло;
- зрощений і короткий нижньощелепний симфіз.
Ці особливості, за словами палеонтологів, вказують на те, що ссавці були добре пристосовані до всмоктувального харчування. Тобто, їхній спосіб харчування був схожий на харчування сучасного родича — моржа.
Припускають, що рід Ontocetus виник у північній частині Тихого океану, а потім поширився в Атлантиці під час міопліоценового періоду. Вчені вважають, що ця міграція була здійснена Центральноамериканським морським шляхом — найважливішим океанічним проходом до закриття Панамського перешийка.
У пізньому пліоцені на планеті різко похолодало, що істотно вплинуло на морське життя загалом. Багато хто з морських ссавців так і не зміг адаптуватися до нових суворих умов холоднішого періоду Землі, внаслідок чого види вимерли.
Читайте також: Вчені встановили, яка істота запустила вибух біорізноманіття 480 млн років тому
Як вважають учені, Ontocetus posti зрештою вимерли у плейстоцені, а на їхнє місце прийшли адаптованіші до холоду звичайні моржі (Odobenus rosmarus) — саме вони врешті-решт і домінували в океанах.
Залишити відповідь